Wiersze

czwartek, 30 grudnia 2010

Wierszokletka - wiersze pisze,
wierszami zapełnia ciszę,
kartki pełne zapisuje,
zawsze ciszę innym psuje. 
;3
Zawsze ma co robić,
gdzie ma chodzić - chodzi,
otoczenie opisuję,
w wiersze zmienia - to są psuje.


(Wierszokleci potrafią tak opisać drzewo, że 'jego korona' wydaje się złota, a kora - z diamentów!)
Znana jestem z imprez,
dużo za to płacę,
bo nieraz po rozmowie,
cichutko zapłaczę.
Ludzie znać mnie nie chcą,
ludzie... odrzucają...
Ludzie chcę mnie – inną,
ludzie mnie inną znają.
Czemu, czemu nie potrafię?!
Czemu nie inaczej?!
Czemu nie poznają?!
Czemu przez to płaczę?!
Wszyscy kiedyś mnie lubili,
teraz odrzucają,
czemu wnet się tak zmienili,
BO MNIE INNĄ ZNAJĄ?!